Kreativnost, instrumenti i oduševljeni posjetitelji

Dojmljivo otvorenje mnoštva izložbi povodom 70. obljetnice Građevinske tehničke škole (2. Dio)

KREATIVNOST, INSTRUMENTI I ODUŠEVLJENI POSJETITELJI

izlozbe3

NAPISALA: Eleonora Frlan, II D

U utorak, 17. studenog 2015. u Građevinskoj tehničkoj školi otvorene su izložbe koje su predstavljale sve smjerove škole. Tog se dana okupilo puno učenika, profesora i gostiju koji su s nestrpljenjem čekali najavljene izložbe škole. Svi koji su se okupili jedva su čekali ući u školu i istražiti njene zanimljivosti. Sve je krenulo s odbrojavanjem do projekcije koja je prikazala izlazak sunca pa se razvila na mjere škole te nastavila bojanjem škole koje je oduševilo puno posjetitelja i same učenike. Nakon te prezentacije svi su krenuli u školu gdje su sa zadnjeg kata visjeli reflektori koji su mijenjajući svoju boju napravili neobičan ugođaj i potaknuli znatiželjnost prisutnih da pogledaju sve što smo im pripremili. Kad su gosti, profesori i učenici ušli, dočekali su ih učenici na samom ulazu s logotipima škole, majicama i torbama oko kojih su se potrudili sami učenici i profesori. Na drugom katu se nalazila izložba starih projekata koji su oduševili goste, a naše učenike zadivili pa čak i malo uplašili svojom preciznošću. Na trećem katu se nalazila projekcija sa zanimljivim kratkim filmom kojeg ste mogli gledati ležeći na strunjači gledajući prema stropu. Nakon toga mogli ste pogledati crno-bijele slike koje su pokazivale kakav je grad zapravo, a ne kako ga mi vidimo. Bilo je i koloriranih fotografija koje su goste oduševile. U sljedećoj učionici je bila izložba Graditeljske škole za industriju i obrt koja je prikazala cvjetni aranžman koji je mene osobno zadivio kao i ostale učenike. Bilo je zaista predivno. Poslije toga sam se uputila u drugu učionicu gdje su bile makete kuća koje su posjetitelji s oduševljenjem obilazili dok sam ja mislila kako su to oni samo uspjeli. Svatko je našao barem jednu maketu koja mu se jako svidjele. Na zadnjem katu bila je prikazana izložba geodeta koji su prezentirali kakve sve instrumente koriste u svojoj profesiji. Ti instrumenti su uistinu jako zanimljivi. Ne znam čemu zapravo služe, ali izgledaju prilično komplicirano. Iza toga se nalazila izložba s likovnim radovima nekadašnjih učenika naše škole koje su svojim neobičnim umjetničkim doživljajem izazivale divljenje posjetitelja. Na tom istom katu prikazivao se i film o arhitekturi koji je bio zanimljiv posebno onima koji to vole. Nakon što su izložbe završile, profesori i gosti su odlazili sa smješkom na licu. Profesori ponosni na izložbu koju su sa svojim učenicima pripremili, a bivši učenici prisjećajući se nekih dobrih prošlih vremena kada su oni sami pohađali Građevinsku školu. Nadamo se da su naše izložbe zainteresirale i nove generacije da se upišu u našu školu.