Glagoljica u perspektivi

Izložba učeničkih radova IV. AT razreda naše škole otvorena je 16. ožujka 2016. u prostorijama knjižnice naše škole pod nazivom:

GLAGOLJICA U PERSPEKTIVI

DSC04636

Ova izložba priča svoju romantičnu priču kroz učeničke radove glagoljskih slova prikazanih u perspektivi prisjećajući nas na neka davna vremena.

Učenici su radove nacrtali ručno ili pomoću računala poštujući pravila i zakonitosti prostornog izražavanja kroz centralnu projekciju odnosno perspektivu i tom prilikom naučili glagoljicu.

Izložba nas uvodi u svijet glagoljice prisjećajući nas na najstarije starohrvatske natpise, misale, brevijare do donašnjeg načina uporabe glagoljice. Na poseban način izložba je zgodan spoj arhitektonske struke, kulture, povijesti i umjetnosti.

Izložbu je osmislila i s učenicima IV. AT razreda priredila nastavnica Đenka Kraljić, dipl. ing. građ. Otvorena je do daljnjega.

Izloženi radovi moći će se razgledati svakog dana tijekom radnog vremena knjižnice.

Pozivamo učenike, nastavnike, roditelje i sve zainteresirane da posjete izložbu.

Dobro došli!

20160316_135144