GOTOVO DA JE NESTALO SREBRA U KRIŽEVCIMA!

21. Državno natjecanje učenika i učenica graditeljskih i geodetskih škola Republike Hrvatske u znanjima i vještinama građenja “Gradimo zajedno našu Hrvatsku”

2. MJESTO : RENE MARIJANOVIĆ, IV. AT razred, arhitektonski tehničar

Arhitektonske  konstrukcije

Mentor:  Sanda  Trenevska- Hreljac, dipl. ing. građevinarstva

rene i sanda

2. MJESTO : TIN KOMADINA, IV. AT razred, arhitektonski tehničar

Nosive konstrukcije

Mentor : Marina Ćupurdija, dipl. ing. građevinarstva

tin i marina

5. MJESTO : FILIP BRIŠKI, IV. G razred, geodetski tehničar

Analiza i obrada geodetskih podataka mjerenja

Mentor: Saša Tičić, dipl. ing. geodezije

Svake godine u nekom gradu u Hrvatskoj, a u kojem postoji srednja škola s graditeljskim zanimanjima, održava se Državno natjecanje u znanjima i vještinama građenja. Srednje četverogodišnje škole se natječu u znanjima i to:

• arhitektonski tehničari iz predmeta: Nosive konstrukcije i Arhitektonske konstrukcije
  • geodetski tehničari iz predmeta Analiza i obrada geodetskih podataka mjerenja

Gotovo da nije bilo natjecanja na kojem naši učenici nisu osvojili bar jedno od prva tri mjesta, pa je takav uspjeh ponovljen i ove godine. Na ovom 21. Državnom natjecanju gotovo da smo osvojili i jedno od prva tri mjesta u natjecanju iz geodezije, no u žaru rješavanja zadatka jedan broj je pogrešno prepisan s kalkulatora tako da je Filipu izmakla nagrada. No, s rezultatima su zadovoljni učenici, mentori i ravnatelj prof. Boris Petrović za kojeg je ovaj uspjeh još jedna dobra promocija škole i zanimanja pa nema bojazni od upisa u novoj školskoj godini.

Učenici koji osvoje jedno od prva tri mjesta na ovom natjecanju imaju direktan upis na građevinski i geodetski fakultete u Zagrebu, na geodetski u  Splitu, a za upis u Rijeci dobivaju određeni broj bodova.

tin u ucionici     rene u ucionici

Tin i Rene u učionici

u iscekivanju rezultata     rene tin i mentorice

Iščekivanje rezultata

svi skupa

Zadovoljni rezultatima: mentorica Saša T. i Filip B., Rene M. i mentorica Sanda T.-H., Đenka K. i Tin K.