OBAVIJEST HŽ PRIJEVOZA

OBAVIJEST HŽ PRIJEVOZA VEZANO UZ KUPOVINU KARATA TEMELJEM  ODLUKE VLADE RH ZA UČENIKE KOJI KORISTE PRIJEVOZ VLAKOM

Učenici koji ostvaruju i koriste pravo na su/financirani prijevoz vlakom temeljem Odluke Vlade, kao i do sada, mogu učeničke pretplatne/priključne karte kupiti od 1. do 5. u mjesecu.

U dane do kupnje nove pretplatne karte, tj. do 5. u mjesecu (uključivo) učenici mogu koristiti mjesečnu pretplatnu kartu iz prošlog mjeseca. Nakon navedenog roka učenici iznimno mogu kupiti samo su/financirane mjesečne, polumjesečne, odnosno pojedinačne karte za dane pohađanja praktične nastave i vježbi te stručne prakse, uz obaveznu POTVRDU s upisanim danima obavljanja praktične nastave, vježbe ili stručne prakse u mjesecu.

Ako je učenik u periodu od 01. do 05. u mjesecu bolestan ili iz nekog drugog razloga spriječen osobno kupiti kartu, roditelj ili član uže obitelji uz predočenje valjane iskaznice, može kupiti prijevoznu kartu za učenika.

U svrhu izvršenja obaveze prema Ministarstvu znanosti obrazovanja i sporta prilikom kupnje sufinanciranih karata potreban je OIB učenika pa apeliramo da učenici imaju kod sebe prilikom kupnje karte osobni dokument ili zdravstvenu iskaznicu iz koje je isti vidljiv.