ODRŽANA PRVA RADIONICA U SKLOPU EUROPSKOG PROJEKTA EAThink CRO

Projekt EAThink CRO nastavlja se u našoj školi radionicom koju su održale volonterke udruge Žmergo.

1

Radionica je održana 19. listopada 2016. godine, na temu “Održivi prehrambeni sustavi”. Učenici 1. i 2. G razreda, u pratnji profesorica Vesne Dežulović- Pucl, Loredane Kružić i Maje Cvjetković, raspravljali su o svrsi održivih prehrambenih sustava te mogu li isti ponuditi rješenja kako bi se osiguralo dovoljno kvalitetne i sigurne hrane za svih.

2

Progovorili su o postupcima koje bi mogli svakodnevno provoditi kako bi smanjili negativan utjecaj na okoliš te razmišljali što bi se još moglo učiniti kako bi se osigurala dostupnost sigurne hrane.

Uslijedilo je glasanje za najrealniju ideju potaknutu temom – Što pojedinac, obitelj, industrija i država mogu učiniti kako bi poboljšali svoj utjecaj na okoliš, proizvodnju hrane te na osiguravanje hrane za svih?

Učenici i nastavnici su, na kraju, riješili anketne listiće kao oblik evaluacije radionice i projekta.

3

Naši učenici su bili angažirani i aktivni, sudjelovali su u svim oblicima radioničkoga rada, što možete vidjeti i na fotografijama, na linku EAThink CRO i na facebooku  Građevinske tehničke škole:

Do sljedeće radionice i objave rezultata našeg projekta „Mislim, dakle, jedem!“.

Mr.sc. Maja Cvjetković