„Podroom“ je zaživio prekrasnim fotografijama i odličnom glazbom

Aktiv nastavnika vizualnih umjetnosti i dizajna organizirao je još jednu izvrsnu izložbu

„PODROOM“ JE ZAŽIVIO PREKRASNIM FOTOGRAFIJAMA I ODLIČNOM GLAZBOM

foto-1-podroom

NAPISALE: Martina Selihar (III. D) i Eleonora Frlan (III. D)

U utorak 11. listopada 2016. godine u 19 sati u izložbenom prostoru galerije ,,Podroom” Građevinske tehničke škole u Rijeci započelo je svečano otvorenje izložbe fotografija Darije Dobrile pod nazivom ,,Sjaj u tami”. Darija Dobrila rođena je u Rijeci 30. listopada 1992. godine. Danas je studentica pete godine Pravnog fakulteta u Rijeci, a fotografijom se bavi već pet godina. Kako i sama kaže, fotografija je privlači od malih nogu, a njome se ozbiljnije počinje baviti na početku studija. Svoju prvu samostalnu izložbu održala je 2015. godine u prostoru book-caffea ,,Dnevni boravak” pod nazivom ,,Iz moje perspektive”.

Cjelokupna izložba je nadahnuta ljudskim licima i njihovim emocijama. Ljude karakteriziraju razne emocije te se i po tome razlikuju, a kako autorica fotografija i sama kaže, svatko ih izražava na različite načine. Fotografije prikazuju osobnu ljepotu svakog pojedinca. Fotografkinja Darija Dobrila motive je izabrala jer je posebno fascinira prikaz ljudi u krupnom planu kao i crno-bijela tehnika.

foto-2-podroom

,,Od svakog promatrača očekujem da osjeti nekakvu vrstu emocije i da je doživi na vlastiti način kao što doživljavamo svijet oko nas.”, rekla nam je Darija. Za našu galeriju saznala je zahvaljujući profesorici Branki Batričević te joj se galerija jako svidjela upravo za tematiku izložbe. Atmosfera na dan izložbe bila je vrlo ugodna, čemu su uvelike pridonijeli posjetitelji, kao i sam prostor. Otvorenje izložbe bilo je popraćeno odličnom glazbenom izvedbom Domagoja Dobrile i Olivera Barića. ,,Od početka stvaranja izložbe pa otvaranja sve je bilo na visokoj razini i tu posebno moram zahvaliti profesorici Branki Batričević i voditeljima galerije profesoru Tončiju Peraniću i Branimiru Paškvanu na suradnji i velikoj pomoći, a i cijeloj školi.”, kazala nam Darija Dobrila koja je svime bila ugodno iznenađena.

Prema našem mišljenju, autorica je pokušala prikazati da su ljudi lijepi i izvana i iznutra te da nitko nije isti, te da svi pokušamo osmisliti sami sebe na poseban način. Svakako preporučamo svima da posjete izložbu i uživaju u prekrasnim fotografijama mlade studentice