Matea Juričić četverostruka svjetska prvakinja u kuglanju

slika 1
Učenica naše škole, Matea Juričić, ostvarila je izvanredan uspjeh na nedavno održanom svjetskom prvenstvu u kuglanju. Naime, Matea je osvojila četiri naslova svjetske prvakinje u kuglanju u kategoriji juniorki (U18). Prvenstvo se održalo u Njemačkoj u Dettenheimu od 14. do 19. svibnja 2017. Za ekipno zlato natjecalo se 12 zemalja i ekipa Hrvatske pobijedila je sa srušenih 2326 čunjeva. Za ekipu Hrvatske kuglale su Tea Dragičević (617), Vanesa Bogdanović (122), Ivana Neralić (393,3), Matea Juričić (600) i Tamara Sinković (594). Potom su u tandemu mix parova Matea Juričić i Mihael Grivičić osvojili zlatnu medalju. Matea je također osvojila zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji sa 633 srušena čunja i u kombinaciji sa 1233 srušena čunja što je ujedno i novi svjetski rekord.
Matea je odlična učenica četvrtog razreda, smjer arhitektonski tehničar, koja je kroz ove četiri godine uspješno uskladila školu, treniranje i natjecanja. Kuglanjem se bavi devet godina te je članica Kuglačkog kluba Rijeka.
Čestitamo Matei na ostvarenom izvrsnom rezultatu te joj želimo puno uspjeha na budućim natjecanjima!

Sanja Bura, prof. i Marina Ćupurdija, dipl. ing. građ.

slika 2

slika 3