Europski dan jezika

europski dan jezika

Pozivamo zainteresirane na radionicu iz njemačkog jezika povodom Europskog dana jezika, 26. rujna 2017.

Ciljevi Europskog dana jezika su:

1. Upozoriti javnost na važnost učenja jezika i raznolikost raspona naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje;
  2. Promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe, koje treba njegovati i sačuvati;
  3. Poticati cjeloživotno učenja jezika u školi i izvan nje, bilo u svrhe školovanja, za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ili užitka i razmjene.

Tako i mi želimo ovom prilikom ukazati na važnost učenja stranih jezika. Za posebno zainteresirane učenike i nastavnike profesorica njemačkog jezika Sandra Lukić priredila je radionice na temu te didaktičke materijale (poput radnih listova, igara i sl.).

Ovim putem pozivamo  sve zainteresirane koji njeguju ljubav prema njemačkom jeziku i kulturi  da nam se pridruže i dođu posjetiti  radionicu 26. rujna u periodu od 10.45 do 13.10 sati u školskoj čitaonici.

Zahvaljujemo Ljiljani Kolar, Hrvatskoj povjerenici za Europski dan jezika na suradnji i materijalima koje nam je ustupila.

Srdačan pozdrav,

Sandra Lukić