Radionica: Bajke braće Grimm

Već dvije stotine godina djeca, diljem svijeta, obožavaju bajke braće Grimm. Djela dvojice braće prekoračuje epohe i dira sve generacije, djecu, odrasle pa tako i nas, učenike Njemačkoga jezika. Mi smo dokazali da strast prema svijetu bajki, u kojemu je baš sve moguće, ne jenjava ni u našoj dobi.

Najslavnije priče – Snjeguljica, Crvenkapica, Bremenski glazbenici, Ivica i Marica, Vuk i sedam kozlića, Matovilka,Cvilidreta, Kraljević žabac, Zlatokosa,  neke su od bezvremenskih i čudesnih bajki braće Grimm koje smo obradili na radionici koju je pripremila i organizirala nastavnica Njemačkog jezika Sandra Lukić, prof., u srijedu 8. Svibnja, u našoj Čitaonici. Sami smo izradili toranj Zlatokose i ispleli joj pletenicu, smjestili Žapca u bunar te našli cipelicu prelijepe Pepeljuge.

Uz pripremljene radne zadatke i radne listiće učenici su imati na raspolaganju i izložbene plakate koje je, i ovoga puta, omogućio Goethe-Institut.