Državna matura – upute, podsjetnik na važne datume

Ljetni rok:

Ispiti: 03.06.2019. do 28.06.2019.  Kalendar-i-vremenik-provedbe-ispita-ljetni-rok-2018_2019

Objava rezultata: 10. 07. 2019.

Rok za prigovore: 12. 07. 2019.

Objava konačnih rezultata: 15. 07. 2019.

Potvrde o položenim ispitima 17. 07. 2019.

Mogućnost promjene prioriteta studijskih programa: do 15. 07. 2019. (visoko učilište može za pojedini studijski program odrediti raniji rok)

Podsjećamo maturante da trebaju u sustavu postani-student što prije potvrditi ocjene 4. razreda.

Jesenski rok:

Obavezno ponovno prijaviti – prijave s ljetnog roka ne vrijede za jesenski!!!

Prijave: od 20. 07. 2018. do 31. 07. 2019. (do 12 sati)

Podsjetnik, pravila ponašanja

U školu treba doći 30 minuta prije početka ispita i na oglasnoj ploči (pored tajništva) potražiti raspored. Na ispite treba ponijeti osobnu iskaznicu (mora stajati na stolu za vrijeme polaganja ispita). Na ulazu u učionicu sve stvari se odlažu na za to predviđenu klupu. Mobitel obavezno isključite prije ulaska u učionicu i ostavite ga s ostalim stvarima. Na stolu imate samo osobnu iskaznicu i pribor koji je dozvoljen na pojedinom ispitu (provjeriti po ispitnim katalozima). Možete ponijeti bočicu vode (bez etikete).

Na ispitima iz Matematike, Fizike i Kemije dozvoljeno je imati džepno računalo. Džepno računalo bit će pregledano prije ispita. Na Listu džepnih računala bit će upisan tip (naziv i oznaka) džepnoga računala koje pristupnik upotrebljava tijekom ispita. Džepno računalo ne smije imati mogućnost: bežičnog povezivanja s drugim uređajem, uporabe memorijske kartice, simboličkoga računanja, programiranja, grafičkoga prikaza funkcije, deriviranja i integriranja funkcije. Primjere dozvoljenih i nedozvoljenih modela računala možete pogledati u priloženom dokumentu.
KALKULATORI_2019

Važno je držati se uputa dežurnih nastavnika. Nedozvoljeno je ometanje tijeka ispita, pokušavanje prepisivanja, upisivanje neprimjerenih znakova ili neprimjerenih sadržaja u ispitni test, posjedovanje nedopuštenih materijala itd. Strogo je zabranjeno imati mobitel kod sebe za vrijeme pisanja ispita. Svako kršenje pravila kaznit će se prema Pravilniku o polaganju državne mature.

Sve informacije o državnoj maturi možete pronaći na www.ncvvo.hr i www.postani-student.hr ili se obratite ispitnom koordinatoru (tanja.turak@skole.hr)

Detaljnije informacije o upisima na studijske programe potražite na www.studij.hr i na stranicama fakulteta.

Sretno na državnoj maturi!