„Rijeka riječi“ u Građevinskoj tehničkoj školi s Vladom Simcichem Vavom

Književni festival “Rijeka riječi” drugu je zaredom godinu okupio učenike  Građevinske tehničke škole u knjižnici i čitaonici.

Kako bismo zaokružili zbivanja Mjeseca hrvatske knjige koji je ove godine imao moto “U ritmu čitanja”, knjižničarka Maja Cvjetković, nastavnice Vanda Milković i Marija Raos Skitarelić, dogovorile su susret s poznatim riječkim glazbenikom i piscem Vladom Simcichem Vavom.

Projektu su se priključili učenici:

Luka Podgorelec, Luana Zdrinšćak 2. G, Kenan Mujkić, Pavle Jugović 3. G, Lana Vuleta i Natali Žužić, 3AT, čija je zadaća bila pročitati dva odabrana Vavina romana: Srce od gume i Odstranjivač ljubavi te osmisliti pitanja kojima će predstaviti autora svojim kolegama i nastavnicima.

Opušteno i zanimljivo, Vava je mlađahnoj publici dočarao kulturni, glazbeni i književni život Rijeke, od slavnih 80-tih pa do danas. Komentirao je likove i radnju svojih romana te otkrivao autobiografske elemente isprepletene s književnom fikcijom.

Finalno zbivanje projekta održano je 18.12. u Art kinu Rijeka gdje su učenici Građevinske tehničke škole, uz kolege iz Gimnazije Pula te Prve riječke hrvatske gimnazije, predstavili Vavu, autora kojeg su (pro)čitali.

Projekt je i ove godine ostvaren suradnjom dviju knjižničarki Sandre Vidović i Maje Cvjetković.

Nositelj projekta je Prva riječka hrvatska gimnazija, a cilj je poticanje čitateljskih navika srednjoškolaca.

Mr. sc. Maja Cvjetković, prof. i mag. kroatistike

vava