UČENIČKIM PISANJEM VIJESTI I FOTOGRAFIRANJEM DOGAĐAJA OBILJEŽENO JE SVEČANO OTVORENJE RIJEKA EPK 2020.

RIjeka 2020 logo EU ECOC EN horizontalni

Učenici i nastavnici Građevinske tehničke škole projektom „Akcije autorskog medijskog praćenja i stvaranja i objavljivanja novinarskog i fotografskog stvaralaštva na temu događaja vezanih uz Rijeku kao prijestolnicu kulture 2020.“ uključili su se u obilježavanje Rijeka EPK 2020.

NAPISALA: Tina Udović, prof. mentor

Građevinska tehnička škola programom „Akcije autorskog medijskog praćenja i stvaranja i objavljivanja novinarskog i fotografskog stvaralaštva na temu događaja vezanih uz Rijeku kao prijestolnicu kulture 2020.“ uključila se u praćenje i obilježavanje događaja vezanih uz Rijeku kao prijestolnicu kulture 2020. Projekt obuhvaća učenike Građevinske tehničke škole u Rijeci te njihove nastavnike (voditeljica i autorica projekta je urednica „Školskih novina“ na mrežnoj stranici škole, Tina Udović, prof.mentor te angažirane i zainteresirane kolege različitih predmeta). Vrijedni učenici posjetili su različite programe otvorenja Rijeka EPK 2020. te, prema usvojenim odgojno-obrazovnim ishodima i u sklopu projektne nastave Škole za život (razred: 1. D) i prema ovladavanju novinarskim žanrovima u slopu izvannastavne aktivnosti Novinarske grupe škole (drugi, treći i četvrti razredi), napisali vijesti i fotografirali događaje. Učenici su praćenje programa otvorenja odabrali prema vlastitome zanimanju za određeni program. Učeničke radove objavljujemo u cijelosti, onako kako su ih učenici i napisali. Pohvaljujemo vrijedne učenike!