Europski dan jezika

I ove godine smo u našoj Školi obilježili Europski dan jezika.

Poznavanje više od jednog jezika olakšava povezivanje s drugima; o tome su svjedočili učenici drugih razreda Njemačkog jezika te nekolicina učenika Engleskog jezika. Imali su priliku sudjelovati na kvizu o raznolikosti jezika u Europi, a potom su, nakon kratkog izlaganja o „Rječnicima“ naše knjižničarke mr. sc. Maje Cvjetković, imali zadatak pronaći prijevode pojmova na nekoliko jezika. Mobitele su smjeli koristiti samo kako bi očitali pojam preko QR koda. Prevedene pojmove su zatim lijepili po školi.

Ostvarena je suradnja među polaznicima stranih jezika u našoj školi i nadamo se da su srušene neke predrasude o ljepoti ili svidljivosti pojedinih jezika. Zaključili smo da je svaki jezik bogatstvo i da je vrijedan učenja.