Mnoštvo dobrih izložbi i dojmova

Dojmljivo otvorenje mnoštva izložbi povodom 70. obljetnice Građevinske tehničke škole

MNOŠTVO DOBRIH IZLOŽBI I DOJMOVA

izlozbe6

NAPISALA: Paola Čargonja, II AT

Dugo iščekivani 17.studeni 2015. je napokon došao, a s njime i mnoga zanimljiva događanja. Učenici i nastavnici naše škole jako su se potrudili kako bi taj dan učinili posebnim i uspjeli su u svome naumu. Nakon niza sportskih događanja u Dvorani Mladosti na Trsatu u koja su isto tako bili uključeni i nastavnici i učenici, bilo je vrijeme za razne izložbe koje su bile održane u školi. Pripreme su bile nadasve iscrpljujuće, ali se naš trud isplatio. Pod vodstvom talentiranog Filipa Koludrovića sve što smo zamislili postalo je moguće. U osamnaest sati kada su se posjetitelji skupili ispred velikih, i tada tajanstvenih, vrata naše škole započelo je odbrojavanje koje se projiciralo iznad vrata, a ujedno s time i program koji smo pripremili za sve one koji su odlučili prisustvovati ovom posebnom danu.Kada je odbrojavanje okončano svi su se uputili prema ulazu ni ne slutivši kakav spektakl ih iza njih čeka. Šarena svjetla, fotografije, minijaturne skulpture, geodetski instrumenti, makete, razne projekcije samo su dio onoga što se u našoj školi toga dana moglo pogledati. Na licima posjetitelja moglo se vidjeti oduševljenje. Izložbe su bile postavljene svaka na svome katu, npr. učionicu 13 na drugom katu sada su krasile mnoge fotografije, čitaonicu pak stari programi prijašnjih generacija, učionicu 11 makete naših talentiranih učenika, u učionici 19 bile su izložene minijaturne, papirnate skulpture, u učionici 18 mogao se pogledati predivan film, naravno, vezan uz arhitekturu, a u učionici 22 bili su izloženi geodetski instrumenti. Kroz cijelu školu po njenim zidovima bile su zalijepljene fotografije, a svaki kat bio je obasjan svjetlom druge boje.Čak i uz ovaj opis cijelog tog događaja smatram da je to sve ipak trebalo doživjeti i pogledati svojim očima jer je uistinu bilo predivno i neponovljivo. Nakon razgledavanja izložbi po učionicama, posjetitelji su se u devetaest sati uputili prema novootvorenoj galeriji „Podroom“ gdje su mogli vidjeti mnoge radove talentiranih dizajnera unutrašnje arhitekture koji su pretežito bili izrađeni od gline. Posjetitelji su bili oduševljeni, čak sam i popričala s nekoliko njih i čula, naravno, same pohvale upućene našim učenicima koji su svojom kreativnošću uveličali taj dan. Naposlijetku je bio organiziran mali domjenak kojim smo zaključili taj predivan dan podijelivši svoje dojmove s drugima. Smatram da svi koji su bilo kako sudjelovali, odnosno pridonijeli proslavi 70. obljetnice naše škole mogu biti ponosni na sebe jer biti dio nečega ovako velikoga nije mala stvar. Događanja vezana uz obljetnicu nastavila su se 20. studenog mnogim radionicama, a 23. studenog održavanjem okruglog stola Aktiva građevinske grupe predmeta, svečanom akademijom i predstavljanjem godišnjaka u foajeu HKD-a na Sušaku o čemu više možete pročitati na stranici naše škole.

izlozbe1

izlozbe4