Upisne informacije

Natječaj za upis u 1.razred šk. god. 2020./2021.

OBAVIJEST KANDIDATIMA VEZANO UZ DOSTAVU UPISNICA I OSTALE POTREBNE DOKUMENTACIJE

O usmjerenjima

Arhitektonski tehničar

Građevinski tehničar

Tehničar geodezije i geoinformatike

Dizajner unutrašnje arhitekture

Informacije o upisu u prvi razred

Sve dokumente možete naći na dnu stranice pod “priloženi dokumenti”.

Dizajneri unutrašnje arhitekture

Za upis u smjer Dizajner unutrašnje arhitekture provodimo Provjeru sposobnosti umjetničkog izražavanja i likovnog senzibiliteta. Provjera će se održati u sljedećim terminima:  13.07. i 15.07. u 9 sati u školi (dovoljno je pristupiti jednom).  Kandidati su obavezni javiti se na portu škole u 08.30 sati. Od pribora potrebno je donijeti dva trokuta i šestar, sve ostalo osigurat će škola.

Da biste mogli pristupiti provjeri, morate u  razdoblju od 08.07. do 12.07. prijaviti se za upis u smjer dizajner unutrašnje arhitekture  (putem sustava upisi.hr) i prijaviti se za provjeru  koja se održava 13.7. ili 15.7.  Dovoljno je pristupiti jednom od ova dva termina. U samom sustavu na upisi.hr ne možete odabrati termin (prikazivat će vam se oba termina), ali vi sami odaberite u kojem terminu ćete doći. Nije potrebno javljati nam željeni termin. Ako netko želi može  pristupiti provjeri na oba ponuđena termina (bolji rezultat će se uzeti u obzir).

Potvrde upisa

Prilikom potvrde upisa potrebno je donijeti upisnicu potpisanu od strane roditelja i učenika te liječničku svjedodžbu medicine rada. Ako u trenutku upisa niste u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu možete dostaviti potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostavit ćete školi najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda.

Dokumente koji su uvjet za upis u 1. razred (potpisani obrazac o upisu u 1. razred – Upisnica, svjedodžba medicine rada te ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis), potrebno je dostaviti u školu. Vrijeme zaprimanja dokumenata objavit ćemo naknadno.

Zanimanje Broj razreda Broj učenika Relevantni predmeti
Arhitektonski tehničar

Građevinski tehničar

Tehničar geodezije i geoinformatike

Geografija

Dizajner unutrašnje arhitekture1

Likovna kultura

1 Za upis u ovaj program potrebne su sposobnosti likovnog izraza koje se prije upisa provjeravaju u gore navedenim terminima

Prilikom potvrde upisa potrebna je liječnička svjedodžba medicine rada za sva zanimanja – programe.

Na mrežnim stranicama Primorsko-goranske županije objavljen je Natječaj za upis učenika u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.

Natječaj se nalazi na sljedećoj poveznici: https://www.pgz.hr/dokumenti/natjecaji/

Priloženi dokumenti:

Okvirni plan za sva usmjerenja – Preuzmi

Stjecanje više razine obrazovanja

PRAVILNIK O UVJETIMA I NAČINIMA NASTAVKA OBRAZOVNJA ZA VIŠU RAZINU KVALIFIKACIJE, 2016.