Predivno iskustvo, novostečena znanja i dobri dojmovi

Svečanom akademijom i velikom priredbom u HKD-u okončan tjedan proslave LXX obljetnice Građevinske tehničke škole

PREDIVNO ISKUSTVO, NOVOSTEČENA ZNANJA I DOBRI DOJMOVI

hkd1

NAPISALA: Paola Čargonja, II AT

23. studenog 2015. nastavio se niz brojnih događanja u ime velike obljetnice naše škole. S početkom u 13 sati, iza staklenih vrata HKD-a na Sušaku, imali ste priliku vidjeti razne talente koje posjeduju učenici Građevinske tehničke škole. Uz vještinu crtanja naši učenici su pokazali koliko su uistinu talentirani i predani svojim hobijima. Na samom početku ovih svečanih događaja u dvorani HKD-a zaorila se hrvatska himna, a nedugo zatim novonastala pjesma naše škole, „70 let“. Imali smo priliku čuti predivne govore upućene nama od strane ravnatelja Borisa Petrovića dok je u pozadini bio prikazan video-spot popraćen pjesmom naše škole pod nazivom „70 let“ (koji je nastao zahvaljujući bivšem učeniku Građevinske tehničke škole, Filipu Koludroviću), govor Igora Juričića, predstavnika Graditeljske škole za industriju i obrt koji je govorio u ime ravnateljice Marine Fabrio, govor pročelnice Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije Edite Stilin, gradonačelnika grada Rijeke Vojka Obersnela i mnogih drugih značajnih osoba koje su uveličale taj dan svojim prisustvom. Također smo imali priliku čuti govore učenika koji su nakon Građevinske tehničke škole otišli u drugome smjeru, odnosno završili fakultete nevezane za njihova usmjerenja u ovoj školi te njihova iskustva za vrijeme njihova školovanja ovdje, a isto tako i iskustva nakon četverogodišnjeg obrazovanja u našoj školi. Dvoranom su odjekivali zvukovi raznih žanrova glazbe u izvedbi sadašnjih, ali isto tako i bivših učenika ove škole kao što je riječka himna „Najdraža Rijeko“, zatim izvedbe benda „Flert“ koji čine učenici usmjerenja Arhitektonski tehničar, potom klape našeg bivšeg učenika, sastav koji također čine bivši učenici naše škole koji su odlučili oživjeti „Prvu ljubav“, mogli smo vidjeti izvedbu stilskih vježbi Raymonda Kenoa i čuti nevjerojatne izvedbe na gitari, klaviru i klarinetu. Na samom koncu svečane akademije nastupili su bivši učenici naše škole kao sastav pod imenom „Rapidografi“ u izvedbi četiri proslavljene pjesme: Nebo, Ogledala su oko mene, Bio sam dijete i Troje. Svima koji su sudjelovali u programu proslave te pridonijeli istome na bilo koji način možemo reći jedno veliko hvala na tome što su ovu veliku i jako značajnu obljetnicu učinili predivnom i posebnom. Isto tako mogu reći da su, za vrijeme proslave koja se je odvijala dva dana i pripreme, a kada govorimo o pripremi u pitanju su mjeseci, učenici i profesori postali jedno, poistovjetili se i pokazali koliko im je stalo do ove škole i koliko je zajedništvo zapravo bitno zato što su svi uključeni u organizaciju dali najviše što su mogli kako bi učinili te dane nezaboravnima i posebnima. Nažalost, sve što je lijepo kratko traje pa je tako i naša proslava završila, ali i ostavila veliki trag na sve sudionike, a to su: predivno iskustvo, novostečena znanja i dobri dojmovi.

hkd2

hkd3