Rizi-dizi, gotov filmić!

U tjednu raznovrsnih događaja povodom obilježavanja sedamdesete godišnjice škole održana je i radionica pod nazivom ,,RIZI-DIZI” (stop-animacija)

RIZI-DIZI, GOTOV FILMIĆ!

RIZI 1

NAPISALA I SNIMILA: Martina Selihar 2.D

20. studenog 2015. povodom obilježavanja 70. obljetnice Građevinske tehničke škole s početkom u deset sati održala se zanimljiva radionica pod nazivom ,,RIZI-DIZI” koju su održale profesorice Branka Batričević, Asja Rukavina Bikić te naš bivši učenik Mario Vurdelja, mag. diz.

Na ovoj vrlo zanimljivoj i edukativnoj radionici obrađivali su se crteži najpoznatijih simbola grada Rijeke tiskani na prozirnoj foliji koje su se kasnije spajale u kratkotrajni film. Svaki pokret bilo je potrebno zasebno fotografirati, za video od svega trideset sekundi potrebno je više od stotinu i pedeset fotografija.

U radionici su sudjelovali učenici sedmih i osmih razreda OŠ Brajda, OŠ Pećine, OŠ Bakar, OŠ Sveti Matej te učenici 2. i 3.D razreda naše škole. Osim izrade filmića, učenici su se također međusobno družili i zabavljali te sa sobom ponijeli nova iskustva.

RIZI 2