Nova pravila igre/ Nova pravila medija

Učenici Građevinske tehničke škole u novinarsko-dizajnerskoj radionici za srednjoškolce

 U Zelenom kutku Gradske knjižnice Rijeka, 6.2. u 19:30h, održan je prvi susret sudionika novinarsko- dizajnerske radionice Nova pravila igre/ Nova pravila medija.

Ideja projekta je da riječki srednjoškolci pristupe ozbiljnim novinarskim žanrovima na inovativan i zabavan način. Tematika kojom ćemo se baviti jest zelena paradigma, održivi razvoj, globalno zatopljenje i urbanizam.

Posjetit ćemo Riperaj, urbanu farmu Ane Smokrović, bavit ćemo se tretiranjem opasnog otpada (jama Sovjak), problematizirati pitanje gradskog transporta u smjeru korištenja e-bicikala, e-romobila ili dobrog, starog pješačenja. Otvorit ćemo pitanje urbanizma, klimatološkog aktivizma (jako nas je zainteresirao fenomen Greta!) i još puno toga.

Očekujemo mnogo zanimljivih tekstova, a pratit ćemo i sudjelovanje naših učenika na ponuđenim radionicama.

Suradnici na projektu su TV i radijski novinari, novinari iz tiskanih medija te web dizajneri.

 

Mr.sc. Maja Cvjetković, prof. i mag. croat.

 

https://gkr.hr/Magazin/Najave/Radionice-za-srednjoskolce-Kako-stvarati-medije-koji-stvarno-osnazuju-odrzivi-razvoj-Prijavi-se-i-pokazimo-primjerom?fbclid=IwAR04BqJaIrXuZzgBHhRLavnY2PsRQfshzr5xEaABq1SzSjSsCgMrkJoPBXQ

https://www.facebook.com/Zeleni-kutak-Gradske-knji%C5%BEnice-Rijeka-101307314608472/?modal=admin_todo_tour