OBILAZAK OTVORENJA EPK 2020. U DVA ZANIMLJIVA DOGAĐAJA

RIjeka 2020 logo EU ECOC EN horizontalni

Programi „Rijeka, koraci i vrijeme“ te izložba studentskih radova u Galeriji SKC pod nazivom „Rijeka umjetnosti“ obogatili su otvorenje EPK 2020.

OBILAZAK OTVORENJA EPK 2020. U DVA ZANIMLJIVA DOGAĐAJA

NAPISALA I SNIMILA: Edita Remeta 1.D

Dana 1. veljače 2020. godine održalo se veliko otvorenje Europske prijestolnice kulture u Rijeci koje je započelo u sedam sati, a trajalo do idućeg jutra. Toga dana posjetitelji su mogli sudjelovati u više od sedamdeset programa. Među brojnim programima bili su „Rijeka, koraci i vrijeme“ koji je započeo u devet i trideset sati gdje je povjesničar Igor Žic upoznavao posjetitelje sa 116 godina burne riječke povijesti pomoću vremenske crte duge dvjesto dvadeset i tri metra koja se protezala od zgrade Radio Rijeke pa sve do Robne kuće Rijeka te izložba studentskih radova u galeriji SKC pod nazivom Rijeka umjetnosti koja predstavlja vrijednost unikatnog umjetničkog rada u odnosu na komercijalni proizvod. Izložba je započela u dvanaest sati i na njoj su također posjetitelji mogli puštati glazbu s gramofona koristeći ploče koje su donijeli ili pustiti neku ploču iz galerijskog izbora. U galeriji su imali vrlo dobar izbor glazbe i radovi su izgledali odlično, a povjesničar Igor Žic je vrlo zanimljivo prepričao riječku povijest. Cijeli dan je bio pun glazbe, plesa i veselja i posjetitelji su bili oduševljeni.