Čitamo u studenome

U duhu Halloweena i nadolazećeg kratkog odmora, predlažemo vam da izdvojite malo vremena za čitanje naslova koji ne ulaze u obaveznu lektiru. Tematika je prigodna – malo kukaca, vještica, zmajeva i vukodlaka.

I podsjećamo, još uvijek smo u Godini čitanja, velikom nacionalnom projektu poticanja čitanja!

Naši „strašni“ prijedlozi:

1. Maša Kolanović: Poštovani kukci i druge jezive priče

Autorica Maša Kolanović u svojoj knjizi tematizira potrošačku groznicu (kukci/kupci) i oslanja se na remek-djelo Franza Kafke, Probrazba. Suvremeni potrošački kukci i druge jezive priče čekaju vas uz autoričine zanimljive ilustracije.

• Vesna Kurilić: Izazov krvi

„Pronašla ga je u krvi i snijegu, pod čeljustima vukova i ostatcima svjetla zamiruće eksplozije“…

Ima li vukodlaka u Gorskom kotaru? Provjerite jer knjiga je dostupna u Školskoj knjižnici.

• Milena Benini: Zmajska Gora

Još jedan kratak roman smješten je u naše susjedstvo, u Istru. Iz New Yorka dolazi mlada vještica kako bi proučila trave za svoju tvrtku koja se bavi izradom prirodne kozmetike. Magle unutrašnje Istre skrivaju legende o vilama, krsnicima, vješticama i zmajevima… legende su oživjele u knjizi nagrađivane autorice Milene Benini.

Pripremila

Maja Cvjetković