Obavijest o samotestiranju

Ministarstvo znanosti i obrazovanja razradilo je u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog dobrovoljnog samotestiranja učenika.

Uvjet za ukidanje samoizolacije je provođenje redovitoga dobrovoljnog samotestiranja učenika.

Samotestiranje na SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno te se obavlja jedanput tjedno.

Učenici se trebaju samotestirati ponedjeljkom prije nastave. Važno je samotestiranje provoditi jedanput tjedno tako da razmak između dva testiranja bude podjednak.

U slučaju pozitivnog brzog antigenskog testa na SARS-COV-2 potrebno se obavezno javiti svom obiteljskom liječniku te postupiti sukladno Uputama HZJZ-a.

Učenici će moći tijekom četvrtka 10.02.2022. i petka 11.02.2022. preuzeti dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa.

Roditelji/skrbnici koji nisu suglasni s provedbom mjere samotestiranja trebaju ispuniti obrazac/izjavu u privitku i dostaviti ga razredniku (u slučaju da je učenik već preuzeo testove, uz izjavu vraća testove).

Video s uputama možete pregledati ovdje .

U nastavku možete preuzeti upute za testiranje, obavijest ministarstva te izjavu za oni koji nisu suglasni s mjerom samotestiranja.

Obavijest roditeljima

UPUTE ZA UPORABU – HIGHTOP test za samotestiranje 10.02.2022.

Nepristanak