Novo ruho glagoljaške tradicije i projekta Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskog primorja iz predmeta Hrvatski jezik

Nova tradicionalna virtualna izložba učenika 1. D razreda i ostvarenje projekta Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskog primorja iz predmeta Hrvatski jezik u korelaciji sa strukovnim sadržajima

AUTORSKE RADOVE S PRIMJENOM GLAGOLJIČKIH SLOVA OSMISLILI I IZRADILI: učenici 1. D razreda

NAPISALA: Tina Udović, prof. savjetnik

Zaobljena vaza ili pribor za jelo? Rubikova kocka ili tipkovnica računala? Coca Cola i Fanta s glagoljičkim slovima ili jedrenjak za putovanja? Sve su to kreativne zamisli vrijednih učenika 1. D razreda koji su ove školske godine novom virtualnom izložbom ostvarili projekt Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskog primorja iz predmeta Hrvatski jezik u korelaciji sa strukovnim sadržajima te uspješno usvojili odgojno-obrazovne ishode iz sva tri predmetna područja nastave Hrvatskoga jezika (SŠ HJ A.1.7. Učenik objašnjava razliku između hrvatskoga jezika kao sustava govora i hrvatskoga standardnog jezika.; SŠ HJ A.1.6. Učenik analizira značenjske odnose među riječima pomoću rječnika.; SŠ HJ B.1.1. Učenik izražava svoj literarni doživljaj i objašnjava stav o književnom tekstu.; SŠ HJ B.1.2. Učenik razlikuje i opisuje književni tekst prema temi i žanru na sadržajnoj i izraznoj razini i primjenjuje književnoteorijske pojmove.; SŠ HJ B.1.3. Učenik prepoznaje i opisuje književni tekst u književnopovijesnom, društvenom i kulturnom kontekstu.; SŠ HJ B.1.4. Učenik se stvaralački izražava prema vlastitome interesu potaknut tekstom.; SŠ HJ C.1.1. Učenik prosuđuje utjecaj medijskih tekstova na svakodnevni život primatelja.; SŠ HJ C.1.2. Učenik analizira tekstove popularne i visoke kulture i njihov utjecaj na vlastiti kulturni identitet) uz odgojno-obrazovne ishode međupredmetnih tema. Razgledajte vrijedne virtualne eksponate izložbe učenika 1. D razreda!