Izložba slika „Povedi me u san“

Dana 27. 10. 2022. godine otvorena je u galeriji „Podroom“ izložba slika Josipe Mihaljević i Valentine Kolar, učenica 4. D razreda Građevinske tehničke škole u Rijeci.

Slike su rađene tehnikom akrilika na drvu i platnu.

Valentina nas vodi kroz svoje snove i iluzije, gdje se stvarni elementi isprepliću sa nadrealnim. Kolorizam je izrazito naglašen uz čestu upotrebu kontrastnih boja kako bi se naglasile i dodatno iskazale suprotnosti koje se provlače kroz cijeli ciklus (san).

Za razliku od Valentine, koja koristi lazurni namaz boje, Josipa upotrebljava debeli, pastozni namaz.

Tema Josipinih radova su interijeri, prije svega namještaj (fotelje, kauči i sl.) u prostoru. Ona se, u pokušaju stvaranja iluzije trodimenzionalnosti, ne koristi geometrijskom već kolorističkom perspektivom. Na taj način, kombinirajući tople i hladne boje, uspijeva dobiti prostornost na svojim slikama, a pastozni namaz dodatno pojačava osjećaj mekoće sjedećih elemenata prikazanih na slikama.

Izložba će biti otvorena do 15. studenog 2022.

Tonči Peranić

Plakat izložbe