PROJEKT ČAKAVŠTINA VA MOJEN KRAJU: IGRA PAMĆENJA KAO UČENIČKO DIJALEKTOLOŠKO ISTRAŽIVANJE ČAKAVSKOGA NARJEČJA KASTAVŠTINE

Projekt Čakavština va mojen kraju izraz je učeničkog istraživanja čakavskoga narječja rodnoga kraja i očuvanja zavičajnoga govora

UVOD NAPISALA: Tina Udović, prof. savjetnik

IGRU PAMĆENJA NA ČAKAVSKOME NARJEČJU OSMISLILA, IZRADILA I PREDSTAVILA: Debora Perčić, 3. D

VIDEOZAPIS: Debora Perčić, 3. G

Motivirana i vrijedna učenica Debora Perčić , 3. D, u sklopu istraživačke i problemske nastave istražila je, prema vlastitome izboru, čakavsko narječje  Kastavštine te osmislila, izradila i predstavila inovativnu Igru pamćenja na čakavskome narječju Kastavštine videozapisom ujedno predstavivši svoj rad.

Cilj projekta Čakavština va mojen kraju učeničko je istraživanje dijalektizama i regionalizama, uz poseban naglasak na lokalizme čakavskoga narječja kraja prema izboru učenika te razvijanje svijesti o vrijednosti zavičajnih govora uz hrvatski standardni jezik u kontekstu tradicije i očuvanja narječja kao nematerijalne kulturne baštine. Dozvolite da vas ponese Deborin vrijedan rad i njezine riječi: Ala, homo se igrat!