Obilježavanje Dana europskog broja 112

Povodom 11.2. Dana europskog broja 112., u našoj školi je u suradnji s Gđom. Lenjinkom Juričić Mamilović, voditeljicom službe za prevenciju i pripravnost, dana 10.2.2023. održana edukacija 60-tak učenika o broju 112 i mogućim katastrofama u kojima se mogu zateći učenici. Nakon toga je Državna intervencijska postrojba civilne zaštite Rijeka prezentirala u školskom dvorištu učenicima opremu koju koriste u akcijama spašavanja i pružanja pomoći ljudima. U svim aktivnostima su sudjelovali i DVD Sušak, HGSS Stanica Rijeka, Društvo crvenog križa PGŽ.

Učenicima je prezentirano također na koji način se kao dragovoljci mogu uključiti u sustav civilne zaštite RH.

Proveli smo i Vježbu evakuacije i spašavanja cijele škole – moguća opasnost požar, u kojoj je sudjelovalo ukupno 343 učenika i djelatnika naše škole. U suradnji s DVD Sušak smo simulirali gašenje požara i evakuaciju dva povrijeđena učenika iz škole.

Više o obilježavanju Dana europskog broja 112 na poveznici ispod: