Istraživačkom i problemskom nastavom do suvremene primjene glagoljaške baštine

Motivirani i vrijedni učenici 1. D razreda u sklopu predmeta Hrvatski jezik te međupredmetnoj korelaciji svojim su istraživačkim radovima virtualnom izložbom ostvarili projekt Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskog primorja

Istraživačkom i problemskom nastavom do suvremene primjene glagoljaške baštine

NAPISALA: Tina Udović, prof. savjetnik

Motivirani i vrijedni učenici 1. D razreda u sklopu tradicionalnog projekta Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskog primorja pristupili su problemskom zadatku i proveli istraživanje glagoljice te njezine primjene u svakodnevnom, suvremenom životu. Učenici su istražili radove suučenika s prethodnih virtualnih izložbi otvorenih za javnost višegodišnjeg, tradicionalnog projekta, savjesno proveli vršnjačko vrednovanje te na temelju usvojenih odgojno-obrazovnih ishoda te problemske i istraživačke nastave osmislili kreativne i inovativne radove nove primjene glagoljice u suvremenom okružju. Ostvarenje projekta Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskog primorja iz predmeta Hrvatski jezik (voditelj projekta: Tina Udović, prof. savjetnik) ostvareno je u međupredmetnoj korelaciji s općeobrazovnim predmetima te predmetima struke. Dobrodošli na virtualnu izložbu vrijednih izložbenih radova učenika 1. D razreda suvremene primjene glagoljice!

Virtualna izložba glagoljice