Jesenski rok državne mature

Prijave jesenskog roka državne mature traju od 22.7. do 31. 7. 2023. u 12 sati. U tom periodu svi učenici koji žele pristupiti drugom roku državne mature, trebaju putem stranice www.postani-student.hr prijaviti željene ispite.

Učenici koji su obveznici plaćanja ispita uplatu moraju izvršiti najkasnije do 5. 8. 2023.

Prijavom studijskoga programa sustav može automatski prijaviti ispite državne mature ako ih pristupnik već samostalno nije prijavio, a u svrhu zadovoljavanja uvjeta za rangiranje i upis na prijavljeni studijski program.
Brisanjem studijskoga programa ne brišu se ispiti državne mature i zato je važno dobro provjeriti prijavljene ispite državne mature.

Na stranici www.postani-student.hr pročitajte obavijest pod naslovom Državna matura – jesenski (drugi) rok u šk. god. 2022./2023. (objavljeno 20.7.2023.)

Kalendar jesenskog roka državne mature 2023.