Projektiranje interijera s dizajnerima unutrašnje arhitekture

Vrijedne članice novinarske grupe škole, Ela Sadžak i Petra Uković, 4. D, izvijestile su o radionici „U četiri zida s dizajnerima“ povodom obilježavanja Dana škole i dvadesete godišnjice smjera Dizajner unutrašnje arhitekture

Projektiranje interijera s dizajnerima unutrašnje arhitekture

NAPISALE I SNIMILE: Ela Sadžak i Petra Uković, 4. D

MENTOR: Tina Udović, prof. savjetnik

Dana 14. listopada 2023. godine u čitaonici Građevinske tehničke škole u Rijeci održala se radionica povodom obilježavanja dvadeset godina smjera Dizajner unutrašnje arhitekture. Radionicu su održale učenice 4. D razreda uz mentorstvo profesorice Nine Rizman Gračanin, magistre inženjerke arhitekture te profesorice Dragice Vukelić, dipl. ing. arh. U radionici „U četiri zida s dizajnerima” sudjelovali su profesori i učenici svih razreda ostala tri smjera: arhitektonski tehničar, građevinski tehničar i tehničar geodezije i geoinformatike. Svakome je bio dodijeljen zadatak kojime se dizajneri bave na nastavnome satu projektiranja interijera. Sudionici radionice bavili su se zadatkom projektiranja interijera prema željama investitora. Rješavajući taj zadatak, sudionici radionice dobili su priliku pobliže vidjeti i upoznati se čime im se bave učenici te suučenici Građevinske tehničke škole.