Erasmus+ projekt „Gradimo i dizajniramo novu budućnost“: Snimanje za emisiju „Dobro jutro Hrvatska“ Hrt-a

24. siječnja 2024. novinarka Matea Krmpotić i ekipa Hrt-a posjetila je našu školu i snimila prilog o Erasmus+ projektu koji se trenutno provodi u našoj školi.

Erasmusovci 4AT razreda, Kali Zatezalo, Mia Vokši, Lovro Faflja i učenica 3. razreda smjera Dizajner unutrašnje arhitekture, Petra Garaj, snimili su kratki intervju u kome su iznijeli svoje razloge prijave za mobilnost u Irskoj i očekivanja koja imaju uoči samog puta.

Ravnatelj je kratko predstavio sam Erasmus+ projekt naziva „Gradimo i dizajniramo novu budućnost“ i objasnio zašto je bitan za naše učenike i školu.

Radi se o kratkoročnom Erasmus+ projektu u kojem će 27 učenika 3. i 4. razreda Građevinske tehničke škole provesti 15 dana u Brayu, mjestu nadomak Dublina, upoznati Irsku kulturu, usavršiti jezik i steći nove digitalne vještine, bolje razumijevanje europskih projekata i europskih vrijednosti.

Možemo zaključiti da ovaj Erasmus projekt ima kulturološku i edukativnu važnost za naše učenike, a time i školu.