Suvremeno glagoljaštvo u projektnoj nastavi Hrvatskoga jezika

Vrijedna učenica Karolina Cecilija Krstaš, 4. D svojom je glagoljičkom disko-kuglom oprimjerila suvremeno glagoljaštvo u projektu Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskoga primorja

Suvremeno glagoljaštvo u projektnoj nastavi Hrvatskoga jezika

DIGITALNI MEDIJSKI SADRŽAJ TE IZRADA GLAGOLJIČKE KUGLE: Karolina Cecilija Krstaš, 4. D

UVOD NAPISALA: Tina Udović, prof. savjetnik

Koja je uloga glagoljaškog nasljeđa u našem suvremenom okružju? Motivirana nastavom Hrvatskoga jezika te svrhom i ciljevima projekta Očuvanje kulturno-umjetničke baštine glagoljaškog nasljeđa Hrvatskoga primorja, vrijedna i iznimno kreativna učenica Karolina Cecilija Krstaš, 4. D, u međupredmetnoj je korelaciji predmeta Hrvatski jezik s predmetima struke (dizajner unutrašnje arhitekture) osmislila, dizajnirala i  konstruirala glagoljičku disko-kuglu sa svim glagoljičkim slovima te zlatnom bojom istaknutim početnim slovima Građevinske tehničke škole. Digitalni medijski sadržaj uz glazbu po izboru učenice u cijelosti je uradak učenice Karoline Cecilije Krstaš, 4. D, s ciljem demonstriranja načina i postupka izrade glagoljičke disko-kugle te motiviranja i poticanja suučenika škole kao i šire društvene zajednice.

Glagoljička disko-kugla dio je stalnog izložbenog postava uređenja učionice br. 23 za Hrvatski jezik. Čestitamo Karolini na posve originalnoj i autentičnoj primjeni glagoljaškog nasljeđa kulturno-umjetničke baštine Hrvatskoga primorja te njezinoj primjeni u kontekstu podizanja ugleda Građevinske tehničke škole, u glagoljičkoj kugli istaknutoj zlatnim slovima GTŠ koja čine i logotip škole.